لیزر داخل رگ برای درمان رگ‌های واریسی (ابلیشن لیزری درون وریدی)

آیا لیزر داخل رگ برای درمان واریس مناسب است؟ وریدهای واریسی رگ‌های متورم یا بزرگ شده‌ای هستند که در اثر دریچه‌های رگ ضعیف یا حتی آسیب دیده ایجاد می‌شوند. از عوامل موثر در ایجاد رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی می‌توان به بارداری، وراثت، افزایش سن، ایستادن طولانی مدت، بلند کردن اجسام سنگین و تغییرات هورمونی اشاره کرد. رگ‍‌های واریسی ممکن است با پیشرفت سایر بیماری‌های وریدی همراه باشد که می‌تواند از نظر سلامتی جدی باشد. لیزر داخل رگ یکی از شیوه‌های موثر برای درمان رگ‌های واریسی می‌باشد. این یک روش درمانی با حداقل تهاجم است که برای “بستن” برخی از رگه‌ای بیمار که فقط توسط اولتراسوند مشاهده می‌شوند، استفاده می‌شود. یک فیبر لیزر نازک و طولانی از داخل رگ برای درمان رد می‌شود، رگ وریدی می‌سوزد و بسته می‌شود. ورید تحت درمان قرار می‌گیرد و در طی 6تا 12 ماه به خودی خود ناپدید می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره­‌ی درمان واریس با لیزر داخل رگ و یا رزرو نوبت در مطب دکتر با شماره تلفن­‌های 0212225452002122254144 تماس حاصل فرمایید.

لیزر داخل رگ (ابلیشن لیزری درون وریدی) چیست؟ 


لیزر داخل رگ (ابلیشن لیزری درون وریدی) چیست

در صورت بستن رگ‌های واریسی بزرگ و دردناک، بهترین درمان، ابلیشن لیزری درون وریدی (EVLT) است. قبل از انجام روش، درمان واریس با جراحی، تهاجمی و دردناک بود. درمان جراحی برای از بین بردن و یا برداشتن ورید واریسی به زمان بهبودی بیشتر و بیهوشی عمومی نیاز دارد. درمان رگ‌های واریسی با جراحی می تواند مشکل ساز باشد و در برخی از بیماران عوارض جانبی دردناکی داشته باشد.

این روش درمان با لیزر ابلیشن زمانی توصیه می‌شود که رگهای واریسی به ویژه بزرگ بوده و با اسکلروتراپی قابل درمان نیستند. درمان ابلیشن لیزری درون وریدی (EVLT) به هیچ زمان بهبودی نیاز ندارد. روش جایگزین جراحی تا هشت هفته طول می‌کشد تا بیمار بهطور کامل بهبود یابد و ممکن است باعث ناراحتی قابل توجه و همچنین میزان عود بالا شود.

مزایای درمان واریس با لیزر 


مزایای درمان واریس با لیزر

مزایای درمان واریس با لیزر داخل رگ EVLT:

  • بعد از آن هیچ زمان بهبودی وجود ندارد
  • بدون زخم است
  • درمان حداقل تهاجمی است
  • بهبود چشمگیر ظاهر رگ‌های واریسی روی پا
  • روش سرپایی است و نیاز به بستری ندارد
  • بیمار فورا به فعالیت طبیعی خود باز می‌گردد
  • 98٪ موثر است
  • گردش خون بهتر است
  • فرایند درمان زیر یک ساعت انجام می‌شود

روش درمان واریس با لیزر داخل تاکنون موثرترین روش غیر جراحی برای از بین بردن رگ‌های واریسی است (میزان موفقیت آن 98٪ است). رگ‌های واریسی دردناک هستند زیرا جمع شدن خون در نیمه تحتانی بدن باعث ایجاد آنها می‌شود. رگ‌های واریسی در ابتدا از لحاظ ظاهری ناخوشایند هستند، اما با گذشت زمان برای فرد غیر قابل تحمل می‌شوند و حرکت طبیعی غیرممکن است.

برای به دست آوردن سبک زندگی سالم و بازیابی اعتماد به نفس، بهتر است واریس را در ابتدای ظاهر شدن درمان کنید و درمان ابلیشن لیزری درون وریدی (EVLT) یکی از بهترین گزینه‌ها برای دستیابی به این هدف است.

نحوه انجام و مدت زمان لیزر داخل رگ برای درمان واریس 


این روش غیر جراحی، مستقیماً در مطب (سرپایی) انجام می‌شود و فقط به مقدار کمی بی حسی موضعی برای درمان منطقه مورد نظر نیاز است. درمان لیزر Endovenous توسط تصویربرداری اولتراسوند هدایت و با قرار دادن یک سوزن کوچک و یک فیبر لیزر در داخل رگ انجام می‌شود. بی حسی موضعی ناحیه را بی حس می‌کند بنابراین با قرار دادن سوزن کوچک دردی احساس نمی‌شود.

اولتراسوند به پزشک کمک می‌کند تا مسائل ورید واریسی را به طور کامل کشف کند، تا درمان موثر واریس را ارائه دهد. به دلیل پیچ خوردگی و گره زدن شدید رگ‌های واریسی، اولتراسوند بهترین تصویر را از منشا رگ‌های واریسی نشان می‌دهد.

هنگامی که لیزر در بهترین نقطه درمان در ورید آسیب دیده قرار گرفت، سپس انرژی گرمایی لیزر به دیواره های ورید تزریق می‌شود. لیزر با انرژی حرارتی به قسمت واریس آسیب می‌رساند، در نتیجه رگ بسته می‌شود و مسیر خون تأمین شده به ورید واریسی از بین می‌رود. پس از اتمام درمان، دکتر واریس ناحیه را با باند فشاری کوچک می‌بندد تا به رگ تازه بسته شده کمک شود. روش سرپایی در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود.

بهبودی پس از درمان واریس با لیزر 


روش درمان واریس با لیزر داخل رگ، برای اطمینان از حداقل اختلال در زندگی و فعالیت‌های بیمار بلافاصله پس از آن طراحی شده است. بعد از این روش برای بهبود رگ‌های واریسی دردناک هیچ زمان بهبودی وجود ندارد. ممکن است احساس سفتی در ناحیه‌ی درمان داشته باشید و ممکن است کبودی خفیفی ایجاد شود، اما این طبیعی است و دردناک نیست.

عیلرغم اینکه پس از درمان، هیچ زمان بهبودی وجود ندارد، اما پزشکان توصیه می‌کنند که پس از آن هیچ‌گونه وزنه برداری انجام نشود.

نتایج 


هنگامی که ورید واریسی توسط روش لیزر بسته شد‌، خون به رگ‌های عمیق‌تر هدایت می‌شود و گردش خون به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد. بعد از مدت کوتاهی، ورزش و فعالیت بدنی طبیعی افزایش یافته و درد آن بسیار کمتر می‌شود.

قبل از درمان رگ‌های واریسی با EVLT، بیماران در حرکات کوچک احساس ناراحتی زیادی می‌کنند. پیاده روی که زمانی دشوار بود اکنون پس از لیزر درمانی لذت بخش خواهد بود.

نه تنها گردش خون شما در نتیجه باعث بهبود سلامت کلی شما می‌شود، همچنین ظاهر رگ‌های واریسی ناخوشایند نیز به میزان قابل توجهی به حداقل می‌رسد. رگ‌های واریسی باعث خجالت می‌شوند و تلاش برای پنهان کردن آن‌ها دشوار است. پس از اتمام این روش کم تهاجمی، دیگر نیازی به نگرانی در مورد ظاهر پاها، دست‌ها و دیگر فسمت‌های بدن نیست.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس